XXVIII Biegi Przełajowe

W dniu 28.09. 2020 roku odbyły się XXVIII Biegi Przełajowe.

Z powodu pandemii COVID-19 nie było możliwe zaproszenie innych szkół, dlatego w zawodach tych wzięli udział tylko uczniowie naszej szkoły rywalizując o zdobycie pucharu dyrektora szkoły dla klasy, która w łącznej klasyfikacji zdobędzie najwięcej punktów (KL.IV-VIII).

Główne cele zawodów:

– docenienie możliwości udziału w zawodach zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemicznego;

– rozwijanie współzawodnictwa sportowego i integracja uczniów;

– promowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch na świeżym powietrzu;

– kształtowanie kulturalnego zachowania się zgodnie z zasadą „ fair play;”

– wzmacnianie kondycji i wytrzymałości fizycznej ;

Po powitaniu uczniów, rodziców i nauczycieli pani dyrektor Małgorzata Kawałek zaprosiła wszystkich do udziału w XXVIII Biegach Przełajowych.

Uczniowie klas 0- III rywalizowali między sobą w następujących kategoriach:

 „0-I Dziewczęta,”  „0-I Chłopcy,” „II-III Dziewczęta” i „II-III Chłopcy .

Uczniowie, którzy zajęli  miejsca nagrodzone medalami:

KL. 0- I Dziewczęta : I miejsce- Kamila Buczak; II- Wiktoria Rożek ; III- Klaudia Adamczuk; KL. 0- I Chłopcy: I miejsce- Konrad Sędłak; II- Mariusz Prus; III- Wiktor Kozłowski; KL. II-III Dziewczęta: I miejsce-Weronika Dziura; II- Ewa Kowalska; III – Roksana Sędłak; KL. II-III Chłopcy: I miejsce- Mateusz Rzepecki; II- Paweł Lalik; III- Adrian Tyrka.

W klasach  IV- VIII uczniowie rywalizowali między sobą w kategoriach:

KL. IV-V Dz.; IV- V Chł.; KL.VII -VIII Dz.; VII- VIII Chł.;

Miejsca nagrodzone medalami zdobyli następujący uczniowie:

Kl. IV-V Dz.: I miejsceWiktoria Kochaniec; II- Kinga Sędłak; III- Wiktoria Tytuła; Kl. IV-V Chł.: I miejsce- Bartosz Smoluch; II- Jakub Umiński; III- Dawid Gałan; Kl. VII-VIII Dz.: I mejsce- Magdalena Jakus; II- Weronika Tyrka; III- Małgorzata Rzepecka; KL. VII-VIII Chł.: I miejsce- Daniel Borek; II- Mateusz Piskor; III- Kacper Dziura.

 W łącznej klasyfikacji klas IV- VIII klasy zajęły następujące miejsca:

*  I  miejsce- Klasa VII (18 pkt) 

* II miejsce- Klasa V (17 pkt)) 

* III  miejsce- Klasa IV -(13 pkt)

Puchar  Dyrektora Szkoły Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim XXVIII Biegów Przełajowych zdobyła klasa VII.

Komisja sędziowska: p. Jacek Kowalik; p. Joanna Kwiatkowska; p. Beata Palonka.

Relacja fotograficzna znajduje się w Galerii zdjęć

                                                                                                               Jacek Kowalik

Może Ci się również spodoba

Zmiana czcionki
Wysoki kontrast