Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

9. lutego w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem obchodów było: inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

 

Wszystkie działania podejmowane w naszej szkole z okazji obchodów DBI odbywały się pod hasłem: „Lepszy Internet zależy od Ciebie!”

Koordynatorem zadań związanych z realizacją szkolnego Dnia Bezpiecznego Internetu była nauczycielka informatyki p. Joanna Kwiatkowska. O sprawach bezpieczeństwa w sieci z uczniami rozmawiali także inni nauczyciele oraz wychowawcy.

Szkolne obchody DBI odbyły się poprzez realizację w/w zadań:

  1. Lekcje informatyki

W klasach IV-VI przeprowadzono pogadanki oraz zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, cyberprzemocy i cyberbullingu. Uczniowie dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa, poznali zasady kulturalnego zachowania w Internecie.

Uczniowie na początku roku szkolnego zapoznali się z regulaminem pracowni komputerowej i stosują się do jego zapisów. Na wszystkich komputerach z których korzystają uczniowie jest zainstalowany program „Opiekun ucznia” filtrujący niepożądane treści.

  1. Apel – skecz pt. „Bezpieczny Internet”
  2. Uczniowie klas V i VI przedstawili apel dla całej społeczności szkolnej.
  3. Spotkanie z policjantem – pogadanka nt. Cyberprzemocy.
  4. Konkurs na plakat ilustrujący hasło: „Lepszy Internet zależy od Ciebie”
  5. Gazetka ścienna na korytarzu szkolnym „Bądź bezpieczny w sieci”
  6. Gazetka ścienna w pracowni komputerowej „Bezpieczne dzieci w sieci”
  7. Zajęcia edukacyjne wraz z oglądaniem filmów: Oddział przedszkolny „Necio”, klasy I-III „Sieciaki”, klasy IV-VI „Gdzie jest Mimi”.
  8. Omówienie, ustalenie oraz podpisanie umów o korzystaniu z Internetu w szkole i w domu.

Możesz również polubić…