Nasze sukcesy

ROK SZKOLNY 2021/2022

Konkurs Wielkanocny organizowany przez Krasnobrodzki Dom Kultury

Najładniejsza pisanka:

I miejsce – Patrycja Gajewska kl. III

Najładniejszy stroik:

I miejsce – Paweł Lalik kl. III

wyróżnienie – Julia Bzikot

Najładniejsza kartka:

I miejsce – Weronika Tytuła kl. III

wyróżnienia – Zuzanna Nadłonek kl. I, Marta Lalik kl. I, Konrad Sędłak kl. I

IX Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „Wiosenne spotkania z Marią Konopnicką i Romantyzmem Polskim”

Wyróżnienie w konkursie recytatorskim dla Ewy Kowalskiej uczennicy klasy III.

W konkursie plastycznym:

II miejsce – Emilia Oremus kl. III

II miejsce – Patrycja Gajewska kl. III

Wyróżnienia: Ewa Kowalska kl. III, Oskar Tytuła kl. III, Roksana Sędłak kl. III

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Św. Jan Paweł II Wielki Miłośnik Przyrody”

I miejsce – Weronika Dziura kl. III

III miejsce – Agata Gajewska kl. III

Szkolny konkurs plastyczny na świąteczną kartkę bożonarodzeniową

I miejsce – Emilia Oremus kl. III

II miejsce – Weronika Tytuła kl. III

III miejsce – Roksana Sędłak kl. III

wyróżnienie – Patryk Prus kl. II

Gminny konkurs „Anioły świąteczne” orgazniowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę w Krasnobrodzie

Uczennica klasy III – Agata Gajewska zajęła III miejsce.

ROK SZKOLNY 2020/2021

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II – Dobry Ojciec”

15 października 2020r. w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kaczókach został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II – Dobry Ojciec” w którym wzięli udział uczniowie kl. II: Weronika Dziura, Emilia Oremus, Ewa Kowalska, Agata Gajewska, Kinga Kopczyńska, Roksana Sędłak, Oskar Tytuła Wiktor Kliza. Komisja konkursowa dokonała oceny prac i przyznała nagrody:
w kategorii klas I-III
I miejsce dla Emilii Oremus uczennicy kl. II
III miejsce dla Roksany Sędłak uczennicy kl. II
autor: Mariola Czekirda

ROK SZKOLNY 2019/2020

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIC

Uczeń klasy VIII Daminan Kawalec uzyskał tytuł FINALISTY w XVI edycji Konkursu CLICKONMANIAC na poziomie CLICK ON 2.

Damian jest wielokrotnym Laureatem i Finalistą konkursów z języka angielskiego.

Sukcesy sportowe

W I półroczu roku szkolnego 2019/2020 uczniowie naszej szkoły osiągali wysokie wyniki w tenisie stołowym. W „Igrzyskach dzieci” w Tenisie Stołowym Indywidualnym Chłopców w zawodach gminnych Maciej Dziura zajął I miejsce, Daniel Borek III, powiatowych Maciej Dziura- I, Daniel Borek- II i reprezentowali powiat zamojski w zawodach rejonowych w Gorajcu. Zawody gminne w Tenisie Stołowym Drużynowym „Igrzyska Dzieci” zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego w Majdanie Wielkim. W zawodach tych w kategorii „Dziewcząt” drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksandra Tytuła i Agnieszka Bukała zajęła II miejsce. Na szczeblu powiatowym dziewczęta zajęły III miejsce. W kategorii „Chłopców” w zawodach gminnych i powiatowych  Maciej Dziura i Daniel Borek zajęli I miejsce, a w zawodach rejonowych miejsce III. W Tenisie Stołowym Indywidualnym „Igrzyska młodzieży” w kategorii „Dziewcząt”  i  „ Chłopców” uczniowie zajęli następujące miejsca: Weronika Tyrka- III,  Mateusz Borek-I, Karol Gontarz- III  w zawodach gminnych i powiatowych, w rejonowych Gontarz Karol -V, Mateusz Borek- III i reprezentował rejon w zawodach na szczeblu wojewódzkim w Hrubieszowie zajmując VII miejsce. W Tenisie Stołowym Drużynowym „Dziewcząt” uczennice Weronika Tyrka i Małgorzata Rzepecka zajęły w zawodach gminnych -II, a w powiatowych – III miejsce. W kategorii „Chłopców” uczniowie Mateusz Borek i Karol Gontarz zajęli I miejsce w zawodach gminnych i powiatowych, II w rejonowych. Następnie chłopcy reprezentowali rejon w zawodach na szczeblu wojewódzkim, który odbył się w Szczebrzeszynie zajmując VII miejsce.

                                                                                                                          Jacek Kowalik,   Andrzej Gałan

Sukcesy plastyczne

  • Wojewódzki konkurs „ Twoja krew, życie innych” zorganizowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i Kuratorium Oświaty w Lublinie – wyróżnienie dla Emilii Oremus kl. I
  • Szkolny Konkurs Plastyczny Godło Polski „Orzeł Biały w Koronie” – kategoria klasy I-III: Martyna Lisowska kl. III – I miejsce, Kacper Tyrka kl. III – II miejsce, Weronika Tytuła kl. I – III miejsce, Bartosz Szpyra – wyróżnienie, Mateusz Rzepecki – wyróżnienie; kategoria klasy IV-VIII: Magdalena Jakus kl. VII – I miejsce, Kinga Cisek kl. IV – II miejsce, Natalia Piskor kl. VIII – III miejsce.
  • Konkurs Plastyczny  „ Zaczarowana choinka” zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę w Krasnobrodzie – Mateusz Rzepecki kl. II – I miejsce, Kinga Kopczyńska kl. I – III miejsce, Roksana Sędłak kl. I – III miejsce.

ROK SZKOLNY 2017/2018

Sukcesy w konkursach przedmiotowych – etap szkolny

Uczennica klasy VII Monika Łasocha zakwalifikowała się do drugiego etapu (okręgowego) w konkursie historycznym.

Uczeń klasy VI Damian Kawalec, zakwalifikował się do drugiego etapu (okręgowego) w konkursie z języka angielskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sekcesów!

ROK SZKOLNY 2016/2017

Finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „Clickonmaniac”

25 kwietnia 2017r. odbył się finałowy etap konkursu. Naszą szkołę oraz gminę reprezentowali Damian Kawalec ucz. kl. V oraz Przemysław Wach ucz. kl. VI. Poziom konkursu był bardzo wysoki lecz dzięci ciężkiej pracy nasi obaj uczniowie zosatli LAUREATAMI. Zdolnym uczniom gratulujemy!

Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek

12 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół przy Sanatorium Rehabilitacyjnym w Krasnobrodzie odbył się Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Główny cel konkursu to wspólne kolędowanie, promowanie wśród dzieci tradycji chrześcijańskiej i ludowej, uwrażliwienie na muzykę oraz integracja placówek szkolnych.

Naszą szkołę reprezentowali:

W kategorii „soliści” (klasy I-III): Kinga Cisek uczennica klasy I wykonała pastorałkę pt. „Gdzie Ty mieszkasz…?” i zajęła III miejsce.

W kategorii „zespół” – uczniowie klasy I w składzie: Agnieszka Bukała, Kinga Cisek, Wiktoria Kochaniec i Bartosz Smoluch wykonali pastorałkę pt. „Spójrz na Jezusa” – zajęli III miejsce. Uczniów klasy pierwszej do konkursu przygotowała p. M. Czekirda.

W kategorii „soliści” klasy IV-VI naszą szkołę reprezentowała ucz. Kl. VI Klaudia Kołtuniak – zajęła I miejsce. Uczennicę do konkursu przygotował p. Jacek Kowalik.

Gratulujemy wykonawcom!

„Choinka pełna cudów” – konkurs plastyczny

21 grudnia w Bibliotece Publicznej w Krasnobrodzie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Choinka pełna cudów”. Celem konkursu było rozbudzenie ekspresji plastycznej dzieci inspirowanej świętami Bożego Narodzenia oraz wyrażanie nastroju i uczuć związanych z tym czasem.

          Pierwszy etap konkursu odbył się w naszej szkole, wzięli w nim udział wszyscy uczniowie kl. I i kl. III. Komisja wybrała 5 prac z klasy I i 4 prace z kl. III. Prace te wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Krasnobrodzie.

Wyróżnienia otrzymali:

W kategorii klasy I: Natalia Gałan, Kinga Cisek, Wiktoria Kochaniec. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. M. Czekirda.

W kategorii klasy III wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Tytuła, Mateusz Piskor. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. M. Kończewskiej.

Zawody na Krytej Pływalni

17 grudnia 2016 r. na Krytej Pływalni w Zamościu reprezentanci naszej szkoły brali udział w imprezie rekreacyjno-sportowej podsumowującej realizację projektu „Szkolne zajęcia pozalekcyjne dla uczniów z nauką pływania”. Zawodnicy mogli startować w siedmiu konkurencjach w kategorii dziewcząt i chłopców. Dla zawodników zajmujących miejsca I-VI organizatorzy przygotowali dyplomy oraz nagrody, natomiast pierwsze trzy miejsca otrzymały medale.

Nasi reprezentanci uplasowali się następująco:

Julia Adamczuk – I miejsce w konkurencji sportowej: rzuty do celu

Przemysław Koperwas – I miejsce w konkurencji sportowej: rzuty do celu

Dominik Gromek – II miejsce w konkurencji sportowej: 25 m stylem dowolnym

Dominik Gromek – II miejsce w konkurencji sportowej: zjazd na zjeżdżalni na czas

Cezary Litwin – II miejsce w konkurencji sportowej: wyławianie krążków z wody na czas

Alan Cisek – II miejsce w konkurencji sportowej: wyścig indywidualny z makaronem

Natalia Piskor – III miejsce w konkurenci sportowej: rzuty do celu

Dominik Gromek – V miejsce w konkurencji sportowej: wyścig indywidualny z makaronem

Weronika Zawada – VI miejsce w konkurencji sportowej: wyścig indywidualny z makaronem

Natalia Piskor – VI miejsce w konkurencji sportowej: wyławianie krążków z wody na czas

Click on maniac – etap szkolny

Już od kilku lat nasza szkoła bierze udział w konkursie wiedzy z języka angielskiego „Click on maniac” dla klas IV-VI. W tym roku do kolejnego etapu (rejonowego) zakwalifikowali się: Damian Kawalec ucz. kl. V oraz Przemysław Wach ucz. kl. VI. Dzieci do konkursu przygotowała p. J. Kwiatkowska.

Konkurs Plastyczny „Zakładka do książki”

Konkurs został zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Krasnobrodzie. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci książką oraz rozwiajnie zdolności plastycznych i wyonraźni dzieci i młodzieży. Konkurs przeznaczony był dla ucz. kl. I-III. Wzięło u nim udział 6 uczniów z kl. I i 5 ucz. z kl. III. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie zakładki do książki w określonym formacie. Ogłoszenie i rozdanie nagród odbyło się 18.11.2016r. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

w kategorii klas I: I miejsce zajęła Wiktoria Kochaniec, wyróżnienia: Kinga Cisek oraz Kinga Sędłak.

w kategorii klas III: wyróżnienie: Aleksandra Tytuła.

Dzieci wykonały prace pod kierunkiem wychowawców: p. M. Czekirda oraz p. M. Kończewskiej.

Konkurs Piosenki Religijnej – Moja wiara, moja miłość 2016

W dniu 25 października 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbył się Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość”. Konkurs organizowany był w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Honorowy Patronat objął Jego Ekscelencja Ksiądz Marian Rojek Biskup Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. W przesłuchaniach wzięło udział blisko 100 młodych wykonawców – zespoły, tercet, duety i soliści. Naszą szkołę reprezentowali soliści: Agnieszka Bukała (kl. I), Kinga Cisek (kl. I) oraz Klaudia Kołtuniak (kl. VI). Jury nagrodziło wyróżnieniem Klaudię Kołtuniak. Bardzo dziękujemy mamie Kingi Cisek za przywiezienie dzieci na konkurs oraz mamie Agnieszki Bukała za opiekę nad dziećmi. Uczniów do konkursu przygotowali: p. Mariola Czekirda oraz p. Jacek Kowalik.

ROK SZKOLNY 2015/2016

Regionalny konkurs plastyczny „Namaluję Ci bajkę…”

w dniu 31 maja w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Najmaluję Ci bajkę…”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych czterech powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Komisja konkursowa spośród 487 prac przyznała miejsca czołowe i 9 wyróżnień. Wśród uczniów wyróznionych była nasza uczennica kl. 1 Wiktoria Kochaniec, która wykonała ilustrację do bajki „Kozucha Kłamczucha”. Uczennica przygotowała pracę pod kierunkiem p. Marioli Czekirda.

Mały Mistrz Czytania

9.05.2016 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasnobrodzie odbył się konkurs czytelniczy „Mały Mistrz Czytania” dla uczniów klas pierwszych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica Wiktoria Kochaniec i zajęła II miejsce. Wszystkich uczestników było 24. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Mariola Czekirda.

II miejsce w konkursie Piosenki Obcojęzycznej

27.04.2016r. Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Majdanie Nepryskim zorganizowało konkurs „Piosenki Obcojęzycznej”. Naszą szkołę reprezentowałaucz. kl. V Klaudia Kołtuniak, śpiewając piosenkę w języku angielskim „My heart will go on”. Klaudia zachwyciła Jurorów zajmując II miejsce. W nagrodę otrzymała statuetkę, plecak oraz dyplom. Gratulujemy talentu, natomiast mamie Klaudii p. Justynie Buczak dziękujemy za dostarczenie córki na konkurs. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Joanna Kwiatkowska.

III miejsce w Miedzyszkolnym Turnieju Ekologicznym

Dnia 20.04.2016r. w Zespole Szkół Podstawowych im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Krasnobrodzie odbył się Międzyszkolny Turniej Ekologiczny. Drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała p. K. Gęśla.

Otwarte Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego w Biegach Przełajowych

Dnia 15.04.2016 roku 19 uczniów reprezentowało naszą szkołę na Otwartych Mistrzostwach Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego w Biegach Przełajowych. Najlepsze wyniki w swoich kategoriach nagrodzone brązowymi medalami osiągnęli następujący uczniowie: Łukasz Rajtak, Mateusz Borek i Adrian Słupski. Pozostali uczniowie również zajmowali miejsca nagrodzone punktami dla szkoły. W łącznej klasyfikacji Szkół Podstawowych nasza szkoła osiągnęła sukces, bo zajęła IV miejsce na 17 szkół startujących. 

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

15.04.2016r. w Gimnazujm nr 5 im. Sybiraków w Zamościu odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „Click on maniac”. Naszą szkołę i gminę, w kategorii Startes (kl. IV) reprezentował ucz.Damian Kawalec, który uzyskał tytuł finalisty. Gratulujemy!

Podium w V Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej

Dnia 08.04.2016 roku na stadionie OSiR w Tomaszowie Lubelskim odbyła się V Spartakiada Dzieci i Młodzieży Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej pod Honorowym Patronatem Posła Sławomira Zawiślaka. Uczniowie naszej szkoły brali udział w Biegach Przełajowych i Turnieju Piłki Nożnej. Najlepsze wyniki w Biegach Przełajowych uzyskali uczniowie w kategorii Chłopców Klas I-III: Łukasz Rajtak zajął I miejsce, Mateusz Piskor II i Daniel Borek III miejsce. Uczniowie ci zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Drużyna naszej szkoły w turnieju piłki nożnej również dzielnie walczyła jednak nie osiągnęła większego sukcesu.

III miejsce w XI Międzyszkolnym Turnieju w Piłce Nożnej Halowej

SAM 1367

W dniu 01.04. 2016 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XI Międzyszkolnym Turnieju w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Łabunie szkół noszących imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W zawodach nasza drużyna w składzie: Adrian Słupski, Łukasz Czuwara, Gabriel Gałan, Dominik Gromek, Mateusz Borek, Przemysław Koperwas i Karol Gontarz zajęła III miejsce i powróciła z zawodów z pucharem i dyplomem. Do zawodów drużynę przygotował p. Jacek Kowalik.

Konkurs recytatorski

21 III 2016r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z klas I-VI. Jury wyłoniło 3 laureatów. Są to uczniowie: Bartosz Smoluch kl. I, Aleksandra Tytuła kl. II, Marcelina Nadłonek kl. VI. Uczniowie Ci reprezentowali naszą szkołę w IV Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Wiosenne spotkanie z… ” – Henrykiem Sienkiewiczem i Jego epoką w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Spośród 22 wykonawców kategorii 6-8 lat III Miejsce zajął Bartosz Smoluchuczeń kl. I przygotowany przez p. M. Czekirda.

Wyróżnienie dla uczennicy kl. I

20.03.2016r. w Galerii Twierdza w Zamościu odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego w ramach IX edycji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej organizowanego przez Centrum Stomatologii Multimed. Nasza uczennica kl. I Wiktoria Kochaniec otrzymała wyróżnienie za wykonaną pracę plastyczną. Gratulujemy!

II miejsce w „MIMAKu”

Dnia 16.03.2016r. odbył się gminny etap konkursu matematycznego dla uczniów klas III szkół podstawowych „MIMAK – Milusińskich Matematyczny Konkurs”, w którym uczeń naszej szkoły Michał Zawada zajął II miejsce. Ucznia do konkursu przygotowała p. Beata Bryk.