Hulajnoga w nagrodę

Nasza szkoła od 15 lat współpracuje z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Uczniowie biorą czynny udział konkursach plastycznych oraz w spotkaniach z pracownikami KRUSu. Celem współpracy jest promowanie wśród uczniów pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. W grudniu  2019 roku 50 uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkoleniu e-learningowym „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Kurs w nowoczesnej formie przybliżył dzieciom zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych oraz uczył je prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Kurs był podzielony na trzy moduły: Maszyny i narzędzia, Zwierzęta oraz Siedlisko, a każdy z nich zawierał zagadki i quizy dzięki którym było łatwiej przyswoić wiedzę na temat bezpieczeństwa dzieci w środowisku wiejskim. Na zakończenie uczniowie otrzymali Certyfikat uzyskany po rozwiązaniu testu końcowego. Następnie wszystkie certyfikaty zostały wysłane do Centrali KRUS w Warszawie, ponieważ uczniowie mieli szansę wziąć udział w losowaniu nagród – 50 hulajnóg. 17 grudnia odbyło się publiczne losowanie spośród prawie 4000 zgłoszeń. Wśród szczęśliwych zwycięzców jest nasz uczeń Bartosz Smoluch. Z województwa lubelskiego wylosowano zaledwie dwóch uczniów. Gratulujemy!

Może Ci się również spodoba