XII Gminny Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy

       20160614 112947Znaczenie udzielanie pierwszej pomocy w nagłych wypadach jest doniosłe. Od szybkości decyzji zależy nieraz dalszy los poszkodowanego, a czasami i jego życie. Każdy nas powinien znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, dlatego ważne jest wcześnie rozpoczęcie edukacji prozdrowotnej uczniów.
          Aby sprawdzić i jednocześnie podnieść umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, opiekunowie szkolnego koła PCK organizują co roku konkurs ,,Udzielania pierwszej pomocy’’ dla uczniów kl. IV-VI z terenu naszej gminy.
         W tym roku był to już ,,XII Gminny Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy’’. Wzięły w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ułanów Wielkopolskich w Krasnobrodzie, im. Armii Krajowej w Kaczórkach oraz uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu było kształcenie wśród uczniów umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim
II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Ułanów Wielkopolskich w Krasnobrodzie
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kaczórkach

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Największą korzyścią dla nich było sprawdzenie i poszerzenie umiejętności, wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie naszej szkoły od kilku lat biorą też udział w Ogólnopolskim Konkursie ,,Ratujemy życie’’ organizowanym przez Zespół Szkół nr. 22 oraz Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Konkurs przebiegał online, była to forma testu. Po zdobyciu odpowiedniej liczby punktów drużyna została zakwalifikowana do zmagań praktycznych. Zakwalifikowaliśmy jako jedna ze szkół z województwa lubelskiego, lecz z powodu dużej odległości zrezygnowaliśmy z drugiej części konkursu.
 Autor: Krystyna Szozda

Może Ci się również spodoba