Warsztaty z Mistrzami Paraolimpiady w szermierce

20151015 132239        Dnia 15.10.2015 r. odbyły się warsztaty wychowawczo- profilaktyczne w ramach programu „Wygraj życie dzięki marzeniom” prowadzone przez Mistrzów Paraolimpiady w szermierce na wózkach.

Program jest finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Warsztaty miały na celu integrację, odkrycie wartości, pasji życiowych oraz ciężkiej pracy, a także profilaktykę zachowań niebezpiecznych. Sportowcy opowiadali o sobie, swoich marzeniach, pasjach i słabościach. Zwrócili uwagę na kwestie bezpieczeństwa, tolerancji i empatii. Zaprezentowali też wspaniały dyscyplinę sportową jaką jest szermierka.

         W warsztatach brali udział uczniowie naszej szkoły oraz delegacje szkół z gminy Krasnobród i WTZ w Dominikanówce. Z gości zaproszonych uczestniczył Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, rodzice, nauczyciele. W pokazie wzięło udział 100 osób w tym osoby niepełnosprawne. Pokaz przeprowadzili wielokrotni medaliści paraolimpijscy szermierki na wózkach: Radosław Stańczuk, Grzegorz Pluta, Arkadiusz Jabłoński.

Więcej zdjęć obejrzyj tutaj

Może Ci się również spodoba