^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Rozstrzygnięcie Gminnego konkursu plastycznego

W dniu 31.10.2018r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim odbyło się podsumowanie Gminnego konkursu plastycznego dla klas I-III pt. ”Józef Piłsudski w oczach dziecka”.

Do konkursu zgłoszono 40 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami. Komisja konkursowa biorąc pod uwagę zgodność z tematem, estetykę, oryginalność prac przyznała następujące miejsca:

 

I miesjce – Agnieszka Bukała kl. III SP Majdan Wielki

 

II miejsce – Maciej Nowosielecki kl. I ZS Krasnobród

    Adrian Adamczuk kl. II SP Majdan Wielki

 

III miejsce – Wiktoria Kochaniec kl. III SP Majdan Wielki

     Michał Kukiełka kl. II SP Kaczórki

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie Gminnego konkursu plastycznego

Regulamin konkursu "Józef Piłsudski w oczach dziecka"

W ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim
serdecznie zaprasza uczniów klas I-III szkół podstawowych

do udziału

w Konkursie Plastycznym


pt. „Józef Piłsudski w oczach dziecka”

REGULAMIN KONKURSU

Czytaj więcej: Regulamin konkursu "Józef Piłsudski w oczach dziecka"

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

16 października 2018r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do wspaniałej inicjatywy jaką jest Bicie Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążenieowo-oddechowej przez jak największą liczbe osób. Celem akcji - poza chęcią pobicia rekordu - była promocja pierwszej pomocy.

    Akcja rozpoczęła się o godzinie 12:00 i trwała do godziny 12:30. W tym roku w biciu rekordu wzięło udział 54 uczestników z klas 0-VIII. Uczestnicy na 8 fantomach nieustannie przez 30 minut wykonywali resuscytację (30 uciśnięć i 2 wdechy). Szkolnym organizatorem akcji była  pani M. Czekirda, która wspólnie z nauczycielami przeprowadziła imprezę. Całą akcja została przeprowadzona pod czujnym okiem zaproszonego gościa - ratownika medycznego pana Szymona Bondyrę.

Całe wydarzenie było rejestrowane przez panią B. Palonkę - nauczyciela informatyki. Filmik z części całego wydarzenia można obejrzeć klikając w poniższy link

 

https://www.youtube.com/watch?v=Oa3dt3CY46g

 

 

Dziękujemy wszystkim za obecność. Pamiętajcie! Wasze ręce mogą uratować czyjeś życie.

Ogólnopolski Dzień Tornistra

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiła 1 października Ogólnopolskim Dniem Tornistra. Jest to akcja edukacyjna, która ma na celu zwrócić uwagę rodzicom, uczniom i nauczycielom na zjawisko przeciążonych plecaków. Tego dnia sprawdzaliśmy jak wygląda plecak każdego ucznia, czy uczniowie noszą w placakach tylko niezbędne do nauki książki i  przybory. Tornister wraz z zawartością nie powinien ważyć więcej niż 10-15 procent masy ciała ucznia. W naszej szkole odbyło się ważenie dzieci i ich tornistrów jak rózwnież pogadanki wychowawców z uczniami na temat zawartości tornistrów i przynoszenia do szkoły zbędnych rzeczy - zabawek, napojów w szklanych butelkach oraz w termosach, pojemników na kanapki, podręczników z całego tygodnia i tym podobnych rzeczy. 

Dzień Kropki

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole świętowaliśmy Międzynaraodwy Dzień Kropki. Historia o nieśmiałej dziewczynce Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości poruszyła serca dzieci. W obchody tego dnia włączyła się cała społeczność szkolna. Kropki królowały wszędzie - na ubraniach, plecakach, ścianach i tablicach. W tym dniu zajęcia prowadzone w szkole były z kropką jako motywem przewodnim. Chętni uczniowie wykonywali komiksy o zaginionej kropce oraz prace plastyczne z kropką w roli głównej. Prowadzone były również rozmowy z uczniami o ich talentach i uzdolnieniach. 

Inspektor Ochrony Danych osobowych:

 

 

imię i nazwisko: Pani Ewa Górna

 

Kontakt: adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 roku

Msza Święta w Kaplicy Św. Brata Alberta w Majdanie Wielkim o godzinie 8:30

 

Informacja dla uczniów dojeżdżających:

 

 

Odjazd autobusu z Hutkowa o godzinie 7:20

Copyright 2013  Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim